Nawigacja

O rasie  /   

Treść strony

Golden Retriever

Złoty włos, błękitna krew to najbardziej znane cechy GOLDENA RETRIEVERA.
Rasa ta powstała w połowie dziewiętnastego wieku w Szkocji.Sądzi się, że psy te uszlachetnione zostały Owczarkami Kaukaskimi. Dzisiaj w krajach angielskich jest to jedna z najbardziej ulubionych ras.Pies ten  jest przyjacielski wobec dzieci, dlatego nie trzeba się martwić, że zostawiając psa i dziecko bez dodatkowej opieki coś się stanie, ponieważ Goldeny to psy o wyjątkowej cierpliwości. Dlatego też często trzymane są w domach ( mieszkaniach ) jako sympatyczni i aktywni przyjaciele.

Decydując się na psa jesteśmy zobowiązani opiekować się nim do końca jego życia tj. przez 10-15 lat. Tak więc nasza decyzja powinna być dokładnie przemyślana.Goldeny Retrievery to psy myśliwskie, towarzyszące swemu panu podczas wyszukiwania upolowanej zwierzyny, oraz na polecenie aportujące.Wystawienie- cecha charakterystyczna u psów myśliwskich to stanie bez ruchu przed wypłoszoną zwierzyną aż do chwili gdy nadejdzie myśliwy;typowa postawa to; przednia kończyna lekko uniesiona w zgięciu.

Praktyka

Pies jako przyjaciel człowieka pomaga wielu mieszkańcom miast w przezwyciężaniu codziennego stresu. Należy pamiętać, że psu nie wystarczą resztki z jedzenia domowników. Pies musi wytrwać przed sklepem, ale najlepiej  nie brać go na zakupy. Właściwe odżywianie to inwestycja na całe życie. Aby szczenię rosło i dobrze się rozwijało, trzeba zapewnić mu odpowiednie pożywienie, które podawane powinno być w miarę regularnie o stałych porach dnia. Trochę dyscypliny jest więc niezbędne. Zapotrzebowanie na energię odstawionego od matki szczeniaka o wadze od 2-uch do3-ech kg. Wynosi około 260 kal. Dziennie. Ziemniaki, grzyby, owoce są niewskazane, gdyż mogą podrażniać jelita. Szczenię nie potrzebuje cukru, dlatego nie trzeba dosładzać jego pokarmu.
W przeciwnym razie pies może mieć problemy z utrzymaniem smukłej sylwetki. Niektóre rasy psów mają wrodzoną skłonność do tycia, dlatego powinniśmy przyzwyczaić naszego pupila do racjonalnego żywienia, które polega na podawaniu posiłków o stałych godzinach. W wieku 4-ech miesięcy nasz pupil traci mleczne zęby.

Należy pamiętać że karmiąc psa gotową karmą nie trzeba dodawać do jedzenia wapna i witamin, ponieważ gotowa karma posiada te składniki. Skóra psa jest bardziej wrażliwa niż ludzka, dlatego należy używać szamponów przeznaczonych wyłącznie do psów. Po kąpieli psa należy starannie spłukać letnią wodą. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 10-ęć minut. Po wyjściu z wanny należy wytrzeć do sucha ręcznikiem. Przy rasie Guldenów Retrieverów suszarka jest niezbędna, gdyż mają one długą sierść i wytarcie ręcznikiem nie wystarczy. Właściwe szczepienie i odrobaczanie chroni naszego psa przed wieloma chorobami. Zaraz po szczepieniu warto zapisać w kalendarzu terminy kolejnych szczepień, aby o nich nie zapomnieć. Pierwsze szczepienie następuje po odstawieniu szczeniaka od matki.

Charakter

Golden Retriever posiada przyjazne usposobienie, łatwo przywiązuje się do otoczenia . Golden jest bardzo posłuszny, a więc chętnie aportuje wykonuje wszystkie polecenia właściciela. Pies ten jest uczynny, posłuszny, opanowany i zrównoważony no i pracowity (czasami aż za bardzo) i zawsze gotowy do zabawy .

Golden z natury jest psem posłusznym dlatego obchodzić się z nim trzeba wyrozumiale, bez przemocy czy krzyku.  Wszystko pojmuje doskonale, dlatego należy go chwalić przy każdej nadarzającej się okazji. Nie należy go nagradzać za każdym razem smakołykami, gdyż i tak jest dużym łakomczuchem. Przysmakiem Goldena Retrievera jest suchy chleb. Wobec psa tej rasy trzeba być bardzo  konsekwentnym tzn. nie wolno zabraniać mu czegoś jednego dnia a drugiego wprost przeciwnie. Pies ten posiada wrodzone poczucie sprawiedliwości, dlatego jeżeli potraktujecie go niesprawiedliwie będzie nieszczęśliwy znacznie bardziej niż inne rasy psów. Należy włączać go całkowicie w życie rodzinne, aby mógł w pełni czuć się jego członkiem. Golden jest wobec innych zwierząt serdeczny.

© 2003-2023 Lady Gold. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyszukiwarka

Galeria

Formularz kontaktowy

Przejdź dalej

Kontakt

"Lady Gold" Joanna Jagodzinska
adres:
Chrząstowo 29a,
89-100 Nakło nad Notecią
telefon:
(+48) 604 439 595
(+48) 604 938 263
adres e-mail:
asia@lady-gold.eu